HTM, s.r.o.
Bieblova 38, 500 03 Hradec Králové

tel.: +420 495 532 919
mob.: +420 602 114 747
e-mail: htm@htm.cz
ÚVOD PRODUKTY KANCELÁŘSKÁ TECHNIKA SERVIS / MONTÁŽ TECHNICKÁ PODPORA OBCHOD BAZAR KONTAKTY

Audiokonference

Audiokonferenčních zařízení slouží pro možnost přirozené konference s účastníkem (účastníky) v druhé místnosti, která se zpravidla nachází v jiné budově, jiném městě nebo dokonce i jiné zemi.

Zařízení se ovládá jako klasický telefon. Uživatel zadává volané číslo nebo vybírá ze seznamu a navazuje hovor, případně příchozí hovor přijímá. Z hlediska maximálního komfortu nebo případného nadstandardu doporučujeme použití těchto zařízení na obou stranách.

Audiokonferenční zařízení není to samé jako hlasitý telefon. Přestože řada výrobců v dnešní době doplnila své telefonní přístroje o hlasitý hovor, zpravidla se jedná jen o doplňkovou funkci, která nabízí pouze omezený komfort. U mnoha aparátů je její využití v praxi dokonce možné jen pro poslech, kdy například protistrana vypráví o něčem anebo diktuje informace, které si uživatel potřebuje zapisovat. Oproti tomu u audiokonferenčního zařízení je plně duplexní hlasitý hovor základní vlastností, pro kterou je obvodově, mechanicky i akusticky od začátku navrženo. Uživatel sedí v doporučené vzdálenosti a mluví jako by účastník (účastníci) na druhé straně byli v jeho místnosti přítomni. Odpadá manipulace s telefonním sluchátkem, případné naklánění se nad mikrofon, komunikace je oproti řadě telefonních přístrojů s funkcí hlasitého hovoru zcela přirozená.

Základní řada produktů audiokonferenčních zažízení VoiceStation, SoundPoint... a SoundStation... je určena pro připojení na klasickou analogovou telefonní linku. Standardně uživatel naším zařízením nahrazuje svůj stávající telefonní přístroj, ať již se jedná o státní linku, linku alternativního operátora nebo linku k vnitřní pobočkové ústředně. Tato zařízení nelze připojit na digitální linku pobočkové ústředny nebo linku ISDN.

Volba audiokonferenčního zařízení záleží také na velikosti Vaší audiokonferenční místnosti a počtu zúčastněných mluvčích. Usazení dalších posluchačů již není tak zásadním problémem jako usazení dalších mluvčích, případně jsou některé produkty vybaveny linkovým výstupem pro separátní zesilovač ozvučení do dalších prostor. Na orientačním obrázku uvádíme přibližné limitní vzdálenosti použití některých námi dodávaných produktů...

© Copyright HTM, s.r.o. 2006 | Mapa stránek
Realizace: LOTOFIDEA s.r.o.